działalność

Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Routes of Reformation

Jesteśmy ponadnarodowym szlakiem, zbudowanym na wysokim poziomie uczestnictwa kościołów, stowarzyszeń, instytucji publicznych i innych zainteresowanych stron i poszukujemy nowych partnerów, aby wzbogacić naszą sieć.

Jako otwarta i tolerancyjna sieć łączymy różne aspekty reformacji ponad granicami krajowymi: cenimy różnice i różnorodność historii reformacji w naszych regionach, kulturach i społeczeństwach. Jednocześnie jesteśmy zjednoczeni w ramach Szlaków Reformacji (Routes of Reformation), stowarzyszenia które, wzmacnia nasze wspólne dziedzictwo i wartości, wyróżniając się wyjątkowym wkładem w turystykę i rozwój naszych terytoriów.
Routes of Reformation jest certyfikowanym szlakiem kulturowym przez Radę Europy, do czerwca 2019 szlak był  rozwijany w ramach finansowanego przez Interreg Central Europe projektu „European Cultural Route Reformation”  Od lipca 2019 jest zarządzany przez  Stowarzyszenie Szlaki Reformacji (Routes of Reformation).  www.reformationroutes.eu

Zapewniamy różnorodne, duchowe i niepowtarzalne doświadczenie we wszystkich zaangażowanych obszarach, z efektywnym zarządzaniem trasą, z innowacyjną i zrównoważoną turystyką, jednocześnie komunikując nasz szlak we współczesny sposób.
Szlaki Reformacji to szlak typu „archipelag” : sieć punktów POI a także międzyregionalnych szlaków połączonych wspólnym tematem i historią.

Jesteśmy partnerami siedmiu krajów Europy Środkowej, które łączą siły, aby aktywować, chronić i wzmacniać dziedzictwo kulturowe związane z reformacją.

 • Austria
  Protestancki Kościół Wyznania Augsburskiego
  Informacja Turystyczna Górnej Austrii
 • Czechy
  Agencja Rozwoju Regionalnego w Południowych Czechach
  Agencja Rozwoju Regionalnego Regionu Pilzneńskiego
 • Niemcy
  Stowarzyszenie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Turyngii
  Stowarzyszenie Kościół i Turystyka
  Mansfeld-Südharz Marketing GmbH
 • Węgry
  Stowarzyszenie Gmin na obszarze Górnej Tiszy
  Samorząd Województwa Szabolcs-Szatmár-Bereg
 • Włochy
  Fundacja Links
 • Polska
  Dolnośląska Organizacja Turystyczna
 • Słowenia
  Gmina Velenje

Zapraszamy na Dolny Śląsk